Győzött a DAC Nagymihályban, már csak egy pont a Slovan előnye

Lencsés Zoltán

2023. 02. 18., szo – 16:33

Kalmár és Nebyla góljával a DAC 2:0-ra győzni tudott Nagymihályban a labdarúgó Fortuna Liga 20. fordulójának mérkőzésén, és egy pontra megközelítette a csak döntetlenező Slovant.

Adrián Guľa vezetőedző ezúttal sem okozott túl sok meglepetést a kezdőcsapattal, a múlt heti, Slovan elleni felálláson csak két helyen változtatott, azt is kényszerűségből: az eltiltott Riszvanisz helyére Kružliak, a sérült Krstovic helyére pedig Niarkhosz került be.

Az első tíz perc DAC-mezőnyfölénnyel telt, de mindössze Brunetti, majd a túloldalon Záhradník pontatlan lövése került be a statisztikákba. A mérkőzés első ziccere a 20. percben a Slovan ellen gólt szerző Blackman előtt adódott, aki közelről csak Szárazt találta telibe. Három perccel később Niarkhosz járt közel a gólhoz, de éles szögből ő sem tudott túljárni Száraz eszén. A 27. percben a hazaiak is veszélyesek voltak, Quse túl sok helyet kapott a tizenhatos előtéreben, de technikás próbálkozása a kapu mellett végezte.

A 31. percben megszerezte a DAC a vezetést, a jobb oldalon elfutó Blackman lapos beadással találta meg Kalmárt, aki okos lövéssel kilőtte a hosszú sarkot – 0:1. A gól után nem vált passzívvá a csallóköziek játéka, megmaradt a mezőnyfölényük. A félidő hajrájában a szünetig Blackman újabb meglódulása nem eredményezett újabb gólt, a túloldalon pedig Kružliak mentett nagyot a berobbanó Marcin elől.

A DAC az első félidőben a rossz állapotú talajon is domináns játékot mutatott be, de a sárga-kékek játékába azért bőven csúsztak hibák is. A második félidőben a hazaiak kettős cserével próbáltak újítani, de nem igazán változott a játék képe. Az 56. percben Kalmár csúnyán fölélőtt egy ígéretes szabadrúgást.

A zempléniek a 60. perc környékén jobban rákapcsoltak, Marcin nagyon jó helyzetben bikázott a kapu fölé, majd Kanu törhetett egyedül kapura, de Petráš kifogott rajta, a kipattanót pedig Slebodník az üres kapu helyett az oldalhálóba rúgta. A DAC válaszul pár másodperc alatt több ziccert hibázott, egy kapu előtti kavarodásból Kalmár és Gavrics is betalálhatott volna. A 70. percben Andzouana gyönyörű beadását Niarkhosz centikkel bólintotta mellé. A 76. percben ismét a görög támadó került főszerepbe, de ziccert hibázott.

Az utolsó perceken próbálkoztak a hazaiak, de a DAC volt veszélyesebb, és amikor a hazaiak a 89. percben földre vitték Nebylát a tizenhatosban, azt még valószínűleg a nagymihályi szurkolók is szabálytalannak látták – épp csak Smolák játékvezető nem.

Az izgalmak fokozódtak, mert az ellentámadásból könnyen kiegyenlíthettek volna a zempléniek. A 91. percben viszont a DAC-é lett az utolsó szó, Ramadan meglódulása után Nebylához került a lecsorgó labda, aki közelről a hálóba lőtt.

A DAC egy pontra megközelítette a listavezető Slovant, amely 2:2-t játszott a besztercebányaiak ellen.