BL: a Benzema-csoda felébresztette a PSG igazságérzetét

2022. március 10., csütörtök – 09:30
Friss ikon
Off

Törzs

Már az első mérkőzés is furcsán alakult, azt ugyanis, hogy a Real egy teljes mérkőzésen ne találja el az ellenfél kapuját, a sci-fi kategóriába lehetne sorolni. Párizsban azonban az impotens játék – és nem véletlenül nem használjuk a támadófutball kifejezést – azt eredményezte, hogy a PSG egy hajrában szerzett Kylian Mbappé-góllal győzni tudott, sőt, a világ egyik legjobb támadója a Bernabéuban is betalált (0–1), és a franciák a 60. percben angyali nyugalommal tervezgethették már a negyeddöntőt.

Hatvanezer néző előtt, ilyen táborral a hátunk mögött nem tehettük meg, hogy ne hajtsunk” – jegyezte meg Karim Benzema, és egy időgép segítségével érdemes is lenne megnézni, mi történt volna, ha a francia csatár nem brusztolja ki az egyenlítő gólt.

De Benzema ezt tette, a 61. percben megzavarta Gianluigi Donnarummát (aki hevesen reklamálta is a szabálytalanságot), a labda Vinícius Júniorhoz került, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta az üresbe futó csapattársat (1–1). Innentől mintha a PSG elfelejtett volna a focizni, a Real pedig egy 12. plusz emberrel hajtott volna: a 76. percben Benzema villant ismét, ezúttal Luka Modrix álompasszát váltotta gólra (2–1), majd a középkezdés után talán tíz másodperc sem telt el, amikor a francia támadó jobb külsővel a bal alsó sarkot is eltalálta (3–1).

Carlo Ancelotti, a Real edzője szerint a taktikai váltások is segítettek, a második félidőben Eduardo Camavinga és Rodrygo frissessége nagyon kellett, és hát egy olyan csapat, amelyben Modric és Benzema is játszik, sohasem adhatja fel.

Nagyon sok meccsen vettem részt edzőként, de egy ilyen estét átélni egészen egyedülálló. Ez a stadion és szurkolók varázsa volt, no meg egy olyan klubé, amelynek fantasztikus a történelme. Már mondtam, ha jó formában vagyunk, bármelyik csapat ellen felvehetjük a versenyt. Az első meccs után úgy tűnt, nincs sok esélyünk, mert nagyon rosszul játszottunk. A dolgok megváltoztak, de természetesen ehhez szerencse is kellett. Mert szerencsénk volt az első góllal, ám úgy gondolom, hogy megérdemeltük.”

Kollégája, Mauricio Pochettino szerint nem a jobb csapat jutott tovább, és a kiesés a videobírónak köszönhető.

Nagy igazságtalanságot érzek és nem véletlenül. Benzema egyértelműen szabálytalan volt Donnarumma ellen és ezt azután mondom, hogy 30-40-szer már megnéztem az esetet. Egy ilyen bekapott gól mindenki lelkiállapotát megváltoztatta. Nem tudtuk jól kezelni az érzelmeinket, túlságosan kiszolgáltatottakká váltunk. A párharc háromnegyedében mi álltunk továbbjutásra és mi voltunk a jobb csapat, mégis óriási csapást szenvedtünk és csalódottan távozunk” – panaszkodott.

A nap másik mérkőzése kevés izgalmakat hozott, a Manchester City három hete egy lisszaboni 5–0-s győzelemmel elintézte a párharcot. A visszavágón Pep Guardiola célja csak az lehetett, hogy a kulcsembereit pihentesse, a portugálok pedig a szép búcsúban reménykedtek. A 0–0-s végeredménynek csak a szurkolók nem örülhettek.

Nagyon elégedett vagyok, mert mindkét meccsen jól játszottunk, megérdemelten jutottunk be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe” – mondta a spanyol menedzser, akit szembesítettek azzal is, hogy tanítványai a legjobb nyolc között akár angol csapattal is összefuthatnak. A City az előző idényben a Chelsea-től kapott ki a fináléban, de a korábbi szezonokban a Liverpooltól és a Tottenhamtől is kikapott már.

Nem félünk, nemcsak nekünk, de angol ellenfeleinknek is nehéz dolguk lenne. Európa legjobb nyolc csapata között vagyunk, és jól felkészülünk, bárki is jön ellenfélként a jövő pénteki sorsoláson” – mondta.

A Sporting edzője, Ruben Amorim az első meccs kiütéses veresége után már a kicsinek is tudott örülni.

Kemény meccset játszottunk, amelynek második félidejében feljavultunk, így elégedett vagyok az eredménnyel. Lenyűgöző erőfeszítés a részünkről ez a 0–0, mindig pozitív, ha nem egy ilyen erős ellenféllel szemben nem kapunk ki.”

A NAP JÁTÉKOSA

Lehet ez kérdés? Karim Benzema a spanyol élvonalban húsz, a Bajnokok Ligájában nyolc találatnál jár, a PSG elleni bravúrjával pedig ő lett a sorozat történetének legidősebb (34 éves és 80 napos) triplázója – megelőzve a rangsorban honfitársát, Olivier Giroud-t. Ráadásul Benzema 2009-es érkezése óta most játszotta az 500. meccsét a klubban, ennél többször légiósként csak Roberto Carlos (524) szerepelt a Madrid történetében.

Bevezető

Ha valaki azt mondja, hogy a 180 perces párharc utolsó félórája előtt összesítésben még a Paris Saint-Germain vezet 2–0-ra a Real Madrid ellen, mégis simán a spanyolok mennek tovább, nehezen hittük volna. Márpedig ez történt.