Több brit és amerikai médiumnál, de magyaroknál is megfigyeltem a jelenséget, amelynek lényege, hogy a lapok siratóasszonyok módjára búcsúztatják a Metoo mozgalmat meg a nőkbe vetett bizalmat. Közben elfelejtik, hogy a valóság a következőn alapul: Amber Heard egy nő. DE nem minden nő Amber Heard.
Június 1-jén Johnny Depp pert nyert volt felesége ellen, aki súlyos bántalmazással vádolta. Az esküdtek Amber Heard előadása után valószínűleg ugyanazt érezték, mint az otthon, képernyők előtt ülő hétköznapi emberek, ezért úgy döntöttek, hogy a színésznő hazudott és felelősségre kell vonni. Az internetes reakciókban a felhasználóktól főleg azzal találkozunk, hogy érzelmes Jack Sparrow-s gifekkel reagálnak az eseményre, örülnek, gratulálnak. Néhány médium meg mintha egy másik dimenzióból érkezett volna, vagy csak egyáltalán nem nézték a tárgyalást, de azért hosszú cikkeket írnak arról, hogy miért kell hinni Amber Heardnek csak úgy, bizonyítékok nélkül, és miért lesz most majd rossz a bántalmazott nőknek.
Ezt meg úgy ahogy van kikérem magamnak, meg minden más nőnek is, mert engem Amber Heard nem képvisel, ugyanígy a női nemet sem képviseli! És azt sem tudom már, hogy kit képvisel a Metoo, de attól félek, csak egy üres hashtag lett az Instagramon, egy hollywoodi klisé, amit a szélsőségekben gondolkozók egy idő elteltével megrágtak, majd az arcunkba köptek, és ugyanúgy nincs összehangban a valósággal vagy a hétköznapi nőkkel, mint Amber Heard. Ezért csináljunk úgy, mintha időszámításaink nem a Metoo utánra és Heard előttre korlátozódnának. A hétköznapi nőket a köztes időszakban is bántalmazták. Az egész per és Amber Heard-jelenség pedig annyira nincs összhangban a hétköznapi nők történeteivel, hogy egyáltalán nem hatnak egymásra.
Szóval ne bonyolítsuk a helyzetet, ami nagyon egyszerű, Amber Heard egy nő, aki hazudott, hogy pénzhez és jó hírnévhez jusson. Beperelték és az igazságszolgáltatási rendszer meg a józan ész kimondta, hogy felelős, nem bűnös, mert bűncselekmény nem történt, de hazudott, és ezért felelősséget kell vállalnia. Ennyi a tanulsága az esetnek, tanmese arról, miért ne hazudj, gyermekem!
És ha már eddig csattogtattam a társadalom fejébe is beégett szcenáriót, hogy a nő a bántalmazott a férfi pedig a bántalmazó, akkor most kijelentem, hogy ennek viszont a Johnny Depp utáni időszámításunkban változnia kell. Csak annyira, hogy mindenki felismerje és beégjen most már az, hogy az erőszak, az erőszakosság nemtől független, a bántalmazó pedig nem válogat. Egy férfinek sem kell csak tűrnie, és ha maradt még valami a Metoo-ból, akkor ideje, hogy az mindenkire vonatkozzon.
Azoknak meg, akik felpattantak a varázsszőnyegre és a magasban elsiklottak az utóbbiak, illetve a tények felett, azt üzenem: Nézzetek le egy pillanatra!