Search by category:
Egyéb kategória

Sokkoló felmérés: a szlovák sofőrök 14 százaléka már vezetett ittas állapotban

Az AKO kutatócég által készített felmérésben azt a kérdést tették fel a válaszadóknak, hogy vezettek-e már valaha alkoholos befolyásoltság alatt.

A közvélemény-kutatás eredményei sokkolónak bizonyultak: a szlovák sofőrök csaknem 14 százaléka elismerte, vezetett már úgy, hogy előtte megivott egy-két pohár sört vagy bort.

A valós arány ennél jóval nagyobb lehet, hiszen szinte biztos, hogy a felmérés elkészítése során nem mindenki adott őszinte választ.

Szlovákia teljes lakosságára kivetítve mindez azt jelenti, hogy nagyjából 611 ezren vannak azok, akik már ültek volán mögé ittas állapotban.

A pozsonyi Zoch utcai tragikus gázolás után politikusok azonnali változtatásokat sürgettek, melyek között szerepel az alkoholtartalmú italok hozzáférhetőségének korlátozása, valamint a vásárlási korhatár 18-ról 21 évre történő feljebb tolása.

(joj)

Read More

Post Comment