Ruhaszárítás okosan
2023. 12. 08., p – 08:49
Télen azok is gyakrabban kénytelenek a lakáson belül megoldani a ruhaszárítást, akik kertes házban laknak. Ilyenkor gyakran több napig is a szárítón vannak a ruhák, mert a száradás lassú. Létezik néhány aranyszabály, amelyek betartásával a ruhaszárítást is hatékonyabbá tehetjük.
Szellőztetés
Tegyük a fagyasztóba, ahol majd kifagy belőle a nedvesség. Tekerjük a vizes ruhát száraz törölközőbe, hogy hamarabb megszáradjon. Vagy vasaljuk át, illetve ne pakoljuk túl a mosógép dobját, mert a centrifugázás nem lesz hatékony. Ilyen tanácsokkal is találkozhatunk a hatékony ruhaszárítás kapcsán. Ami viszont minden körülmények között érvényes, kis és nagy térben, télen és nyáron, hogy minél szellősebb helyre teregetünk, annál hamarabb megszáradnak a ruhák. Érdemes tehát figyelni rá, hogy a ruhaszárító körül mozogjon a levegő. Figyeljünk arra is, hogy a ruhák megfelelő távolságra legyenek egymástól, ne érjen egyik a másikhoz.
Helyet foglal, helyet spórol
Egyre elterjedtebbek a ruhaszárító gépek. Előnyük, hogy időt és helyet spórolnak nekünk, hiszen nem kell bajlódni a ruhák kiteregetésével, hiszen a szárítógépből már szárazon vehetjük ki őket. Megtakarítjuk a szétnyitható szárító által foglalt helyet is. Helyet foglal azonban a gép is, helyszűke esetén a fürdőszobában a mosógép tetején helyezik el egy speciális rögzítő alkalmazásával.
A ruhaszárító gépek talán legnagyobb hátránya, hogy bizonyos anyagokat nem száríthatunk bennük. Ide tartoznak a gyapjúból és selyemből készült ruhák. Az elasztikus ruhákat sem szabad a szárítógépbe rakni, mert tönkremennek.
Vészhelyzetben az is segíthet, ha a forró radiátoron szárítjuk a ruhákat. Rendszeresen azonban ne járjunk el így, mert az csökkenti a fűtés hatékonyságát. A fürdőszoba tervezésénél mindenesetre érdemes minél nagyobbat venni a törölközőszárítós radiátorból, hiszen folyamatosan használatban lesz.