Search by category:
Egyéb kategória

Bombariadó miatt evakuáltak több iskolát Szlovákiában

Bombariadó miatt evakuáltak több iskolát Szlovákiában

Balaskó Réka

2024. 05. 07., k – 08:53

A rendőrök öt kerületben vizsgálják az iskolákban a robbanószerkezetekről szóló bejelentéseket.

Pozsony, Nyitra, Trencsén, Zsolna és Nagyszombat megye több iskolájából jelentettek bombákat – közölte a rendőrség a közösségi oldalán, de egyelőre bővebb információkkal nem szolgálhattak. 

Kedden (május 7-én) reggel a pozsonyi rendőrség nyomozást folytat a Malackai (Malacky), Szenci, Bazini (Pezinok) járások több iskolájában vizsgálódik a rendőrség, Horvátgurabon (Chorvátsky Grob) egy iskolát evakuáltak és a gyerekeket hazaküldték – írja a tvnoviny.sk. 

A Trencséni kerületben a rendőrök Trencséni, Illavai, Privigyei (Prievidza) és Vágújhelyi (Nové Mesto nad Váhom) járásokban vizsgálódnak a rendőrök, a Zsolnai kerületben a Kiszucaújhelyi (Kysucké Nové Mesto), Liptószentmiklósi (Liptovský Mikuláš), Túrócszentmártoni (Martin) és Alsókubini (Dolný Kubín) járásokban kutatnak át iskolákat. 

Egy intézményből arról számoltak be, hogy fenyegető üzenetet kaptak – közölte a portál.

Read More

Post Comment