Tévhitek az egészséges táplálkozásról
Mészáros Richárd
2021. 03. 22., h – 17:16

Nem biztos. Az organikus termékek garantáltan szintetikus anyagok, színezékek, édesítőszerek és tartósítószerek nélkül készülnek el, tehát genetikailag nem módosítottak. Hogy környezettudatosabbak- e? Mindenképpen. Hogy több tápanyagot is tartalmaznak-e? Ez közel sem biztos. Eddig még senki sem tudta bebizonyítani, hogy a bio/ organikus ételek jobbat tesznek a szervezetünknek, mint a „normális” ételek.
Ez sem minden esetben van így! Ha ön élsportoló, ha extrém melegben edz, vagy ha több mint egy órán át erősít, szüksége lehet arra, hogy sportitalt igyon, viszont egy 30-40 perces jóga vagy csoportos edzés után fogyasztva csak még több kalóriát és méreganyagot visz be vele a szervezetbe.
Mindig olvassa el a címkét! Attól, hogy a kenyér sötét színű, nem biztos, hogy teljes kiőrlésű lisztből készült. Simán hozzáadhattak egy kis ételszínezéket vagy barnás karamelloldatot, ami megváltoztatja a kenyér eredeti színét. Ha mindenképpen egészséges pékárut szeretne vásárolni, csak olyat válasszon, aminek a „teljes kiőrlésű/ rozs/zab/kókusz” lisztkeverék az első számú összetevője.
Egyáltalán nem a színtől függ, hogy a tojás héja milyen színű. Ha a tojást tojó tyúk barnás-vöröses színű, a tojása is sötétebb árnyalatú lesz, míg a fehéres-bézses árnyalatú állatok világosabb tojást tojnak. Mivel a barnásabb színű tojások általában drágábbak, nyugodtan válasszon egészen fehéret is. A tápértéke és az íze ugyanolyan.
Újabb átverés! Hacsak a „natúr/ bio” szöveg nem baromfi- vagy hústermék címkéjén áll, önmagában a jelző nem jelent semmit! Egyszerűen arról van szó, hogy az egészséges jelzőkkel ellátott termékeket jobban veszik az emberek – főleg, ha olcsó.
(wellandfit)
Jöjjön néhány tévhit az egészséges táplálkozásról.