Search by category:
Egyéb kategória

Észak-Korea szeméttel megtöltött léggömbök százait küldte át a határon déli szomszédjához

Észak-Korea szeméttel megtöltött léggömbök százait küldte át a határon déli szomszédjához

Mészáros Richárd

2024. 06. 02., v – 09:39

Észak-Korea több száz, a cigarettacsikkektől a műanyagig terjedő hulladékkal megtöltött léggömböt küldött át a határon – közölte vasárnap a dél-koreai hadsereg.  

Az akció keddi kezdete óta mintegy 900 léggömböt bocsátottak fel a dél-koreai vezérkari főnök szerint, aki korábban mintegy 260, hulladékkal, köztük használt elemekkel, cigarettacsikkekkel és állati ürülékkel töltött léggömbről számolt be.

„Észak-Korea szombat este 20 óra (helyi idő szerint) óta újra megkezdte a szeméttel töltött léggömbök felbocsátását Dél-Korea irányába” – áll a vezérkari főnökök egyesített bizottságának közleményében. „Mintegy 600 léggömböt azonosítottak, óránként 20–50 léggömb mozgott a levegőben” – írták a dokumentumban.

A léggömbök Dél-Korea északi tartományaiban szálltak le, köztük a fővárosban, Szöulban és a szomszédos Gyeonggi régióban, ahol együttesen a dél-koreai lakosság közel fele él.  

Szöul szerdán elítélt egy hasonló akciót, a dél-koreai egyesítési minisztérium pedig pénteken ellenintézkedésekre figyelmeztetett, ha Phenjan nem hagy fel ezekkel az „irracionális” provokációkkal.     

A legutóbbi akció során a léggömbökben „szemét, cigarettacsikk, papír- és ruhadarabok, valamint műanyag hulladék” volt – derült ki a vasárnap tájékoztatásból, megjegyezve, hogy „nem találtak veszélyes anyagokat”.  

A dél-koreai hatóságok felszólították a határmenti területen élőket, hogy semmilyen körülmények között ne érjenek hozzá a csomagok tartalmához, illetve arra figyelmeztettek, hogy a zuhanó zsákok komoly sérüléseket és károkat okozhatnak.

A 1953-ban lezárt koreai háború tűzszüneti megállapodással ért véget, a két ország jogilag a mai napig nem kötött békeszerződést, és így technikailag több mint hetven éve hadban áll egymással.

Read More

Post Comment