Černák beismerő vallomást tett
Hegedűs Norbert
2020. 08. 11., k – 18:53

16 bűncselekmény, ebből 14 gyilkosság esetében tett beismerő vallomást.
Büntetést ennek ellenére nem kapott, mivel egyéb bűncselekmények ügyében korábban már jogerősen életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték. „Szégyellem magam azért, amit tettem, a hozzátartozóktól bocsánatot kérek” – mondta Černák.
A bíróság tegnap Černák korábbi társa, Miloš Kaštan vádalkuját is elfogadta. Ő hat bűncselekmény, ebből a 90-es években elkövetett öt gyilkossági ügyben tett beismerő vallomást.
A korábbi, 14 év és 6 hónap börtönbüntetés helyett a vádalku keretében 20 évet és egy hónapot kell rácsok mögött töltenie.
Jóváhagyta a Besztercebányai Járási Bíróság azt a vádalkut, amit a besztercebányai alvilág volt főnöke, Mikuláš Černák kötött még tavaly év végén a turócszentmártoni járási ügyészséggel.