Forró Krisztián lett az MKP elnöke
Mészáros Richárd
2020. 07. 18., szo – 13:43
Korábban a naszvadi Becse Norbertet, a szenci Bárdos Gyulát, az alsószeli Berényi Józsefet, a rimaszombati Cziprusz Zoltánt, a nagymácsédi Forró Krisztiánt, a csallóközcsütörtöki Őry Pétert és a kalondai Papp Sándort jelölték az MKP elnöki posztjára a párt járási szervezetei. Közülük a nap folyamán Őryt és Forrót leszámítva mindenki visszalépett.
Végül a 200 tagú kongresszus Forró mellett döntött, akire 114 küldött szavazott, míg Őry 78 voksot kapott.
A pártkongresszus délutáni részében még a 13 tagúra csökkentett elnökséget és az Országos Tanács elnökét is megválasztják, valamint alapszabály-módosításra is sor kerül.
Az Országos Tanács elnöki posztjáért Köpönczey Péter és Becse Norbert száll versenybe. A többi jelölt, köztük a keleti régiók szószólójának tartott Furik Csaba visszalépett.

Somogyi Tibor felvételei.
A Magyar Közösség Pártja (MKP) ma tartja tisztújító közgyűlését Farnadon. A politikai formáció élére a nagymácsédi Forró Krisztiánt választották.