Search by category:
Egyéb kategória

Meghalt egy beteg, 118-cal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Mészáros Richárd
2020. 09. 01., k – 09:25

2020. szeptember 1., kedd – 09:39
koronavírus
Friss ikon
Off

Törzs

A kormányzati portálon azt írták: a 118 új beteggel 6257-re nőtt a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké pedig 616-ra emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 1820, 3821-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek 43 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.

Kórházban 96 koronavírusos beteget ápolnak, közülük heten vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 10 124-en vannak, és 429 942 mintavétel történt.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (2762) és Pest megyében (886) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (432), Komárom-Esztergom (336), Zala (287), Veszprém és Hajdú-Bihar (189), Borsod-Abaúj-Zemplén (188) és Csongrád-Csanád megye (176). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (26).
 

Bevezető

Meghalt egy 74 éves idős beteg, és újabb 118 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu kedden.

Címkék

Rovatoldalon kiemelt
Nem kiemelt

Komment kikapcsolva
Bekapcsolva

Bevezető mint galéria
Ki

Szerző
MTI

Read More

Post Comment