Négy között a komáromi röpisek a kupában

Lencsés Zoltán
2021. 03. 07., v – 18:29

2021. március 7., vasárnap – 18:52
röplabda

A háromhetes kényszerszünet után (a negyeddöntős komáromiak és a Svidník karanténja miatt) három győzelemről kettőre csökkent az elődöntőbe jutás feltétele a férfiröplabda Szlovák Kupában. A két csapat párharca a karantén előtt 1:1-re állt, így a szombati, nyitrai (itt játssza a Komárom a hazai meccseit) mérkőzésen dőlt el a továbbjutás sorsa, amelyet a komáromiak nyertek 3:0-ra.

A hazaiak koncentráltan kezdtek, pár perc elteltével 5:1-re vezettek. A Svidník egyszer sem vezetett az első játszmában, a szervezett komáromiak 25:19-cel zártak – 1:0. A második játszmában még nagyobb volt a Duna-partiak fölénye, és bár a játszma vége felé a Svidník 22:20-ra feljött, a komáromiak végül 25:21-re nyertek – 2:0. A harmadik játszma volt a legkiegyenlítettebb, amelyben a komáromiak nem tudták folytatni addigi játékukat. A Svidník több játszmalabdát sem értékesített, ellenben egyenlítés után a komáromiak első játszma- és meccslabdája betalált, s 27:25-re nyertek.

Az elődöntőben az eperjesiekkel találkoznak.

Bejutott a Szlovák Kupa elődöntőjébe a komáromi röplabdacsapat.