gólszerzők: Szczesny (öngól, 18.), Skriniar (69.), illetve Linetty (46.)
    sárga lap: Hubocan (20.), illetve Krychowiak (22., 62.)

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, E csoport:

Dubravka – Pekarik (Koscelnik, 79.), Satka, Skriniar, Hubocan – Kucka, Hromada (Hrosovsky, 79.), Hamsík, Haraslin (Duris, 87.), Duda (Gregus, 91.) – Mak (Suslov, 87.)

Szlovákia:

Szczesny – Bednarek, Rybus (Puchacz, 74.), Glik, Bereszynski – Linetty (Frankowski, 74.), Krychowiak, Klich (Moder, 85.), Zielinski (Swiderski, 85.), Jozwiak – Lewandowski

Cím
Lengyelország:

18. perc: a Ferencváros szlovák támadója, Robert Mak bravúros cselekkel tisztára játszotta magát a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve lövésre szánta el magát. Mivel a labda előbb visszapattant a kapufáról, majd Wojciech Szczesny hátáról került a hálóba, ő az első kapus, aki öngólt szerzett az Európa-bajnokságok történetében (1–0).

Cím
I. félidő:

46. perc: az újrakezdés után egy kombinatív lengyel támadás végén Maciej Rybus passzát Karol Linetty továbbította a hálóba (1–1).
62. perc: Grzegorz Krychowiak megkapta második sárga lapját, így a lengyelek emberhátrányba kerültek.
69. perc: Marek Hamsík szöglete után Milan Skriniar levette a labdát, majd középről, 14 méterről a hálóba lőtt (2–1).

Cím
II. félidő:

Az első félidőben mindkét csapat számos alkalommal került helyzetbe, de Robert Mak remek egyéni megmozdulása előtt és után minden játékos rendkívül pontatlanul célzott.

A második felvonásban csupán harminc másodperc kellett a lengyelek egyenlítéséhez, ám később emberhátrányba kerültek, amit a szlovákok hét perc alatt kihasználtak. A hátralévő időben Lengyelország sokat tett az egyenlítésért, több nagy lehetősége is volt, de újabb találat már nem született.

Szlovákia 2-1-re legyőzte Lengyelországot a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, az E csoport hétfői, szentpétervári mérkőzésén.