Téma a VASÁRNAPBAN: Ha elviszi a szél a háztetőt
Mayer-Ázsoth Réka
2021. 07. 12., h – 09:46
De vajon viharkár, árvíz és természeti katasztrófák esetén is fizet a biztosító? Mire kell ügyelniük a károsultaknak, hogy valóban kapjanak kártérítést, és melyek lehetnek a kizáró okok? Mindezekről Viola Tibor pénzügyi tanácsadót kérdeztük.
Amióta ilyen szélsőséges az időjárás, több a felhőszakadás, árvíz, vihar, villámcsapás, megnőtt az ingatlanbiztosítások iránti érdeklődés? Minden biztosítónak van természeti katasztrófákra vonatkozó csomagja? Villámcsapás okozta kár esetén csak akkor fizet a biztosító, ha a házon volt villámhárító? Mennyi egy természeti katasztrófákra vonatkozó alapcsomag ára? Ha egyszer bebiztosítottuk, nyugodtan hátradőlhetünk? Mondhatnák kár esetén a biztosítók, hogy erre nem vonatkoznak a szerződések? Az ingatlanbiztosítás esetén is el kell telnie bizonyos időnek, amíg az ügyfél kártérítésre jogosult, mint az egészségbiztosításnál? Alapszabály, hogy a legjobb semmihez nem nyúlni, amíg nem látta a biztosító szakembere? Adott, hogy milyen erősségű szélnek kell fújnia, mennyi csapadéknak lehullania, hogy kártérítési igényt lehessen benyújtani? Mi minden fér bele a kártérítésbe? A kert is az ingatlanhoz tartozik? Mire ügyeljünk, amikor ingatlanbiztosítást kötünk?
Vrabec Mária interjújában ezekre a kérdésekre is választ kapnak a már megvásárolható Vasárnapban.
A június 24-i pusztító erejű morvaországi tornádó után biztosan sokan kötöttek ingatlanbiztosítást, akik addig még nem tették meg.