Verstappen nyerte a Holland Nagydíjat és vezet az összetettben

Hegedűs Norbert
2021. 09. 05., v – 16:42

2021. szeptember 5., vasárnap – 16:42
On

A 23 éves holland pilótának ez az idei hetedik és pályafutása 17. futamgyőzelme. Sikerét a nagyjából 70 ezer fős nézősereg hatalmas üdvrivalgással fogadta Zandvoortban.

Verstappen mögött a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője lett a második, aki így három ponttal marad le az összetettben holland ellenfelétől. A harmadik helyen Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas végzett.

A rajtnál Verstappen gond nélkül tartotta meg az első helyet és azonnal elkezdett távolodni az üldözőktől. A holland közönségkedvenc mögött Hamilton és Bottas száguldott másodikként és harmadikként, majd a 21. körben Hamilton a boxba hajtott kerékcserére, egy körrel később pedig Verstappen is friss abroncsokat kapott. Így ideiglenesen Bottas vette át a vezetést, miközben Hamilton másfél másodperc körüli távolságból követte Verstappent, aki a 30. körre érte utol az addigra már jelentősen elkopott gumikkal köröző Bottast. A holland versenyző a kör végén a célegyenesben könnyedén előzte meg a finnt, aki egyből maga elé engedte Hamiltont, a címvédő pedig próbált tapadni Verstappenre.

A Mercedes brit versenyzője nem tudta utolérni Verstappent, aztán a 40. körben újfent kiállt kerékcserére, holland riválisa ennek megfelelően egy körrel később szintén a boxba hajtott új gumikért. Verstappen több mint három másodperces előnnyel állt vissza az élre, Hamilton pedig üldözőbe vette, de körről körre arról beszélt a csapatrádión, hogy nem választottak jó stratégiát és hamar el fognak kopni az abroncsai.

Tizenöt körrel a leintés előtt a címvédő 1.7-1.8 másodpercre megközelítette Verstappent, de aztán nem tudta utolérni és megtámadni sem, sőt, a közönség kedvence magabiztosan nyerte meg hazai futamát, a sikerrel pedig átvette a vezetést a vb-pontversenyben.

A világbajnoki sorozat jövő hétvégén Monzában, az Olasz Nagydíjjal folytatódik.

Végeredmény, Holland Nagydíj, Zandvoort (72 kör, 306,648 km, a pontszerzők):
    —————————————————————————-
 1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:30:05.395 óra
 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 20.932 másodperc hátrány
 3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 56.460 mp h.
 4. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 1 kör h.
 5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1 kör h.
 6. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h.
 7. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 1 kör h.
 8. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 1 kör h.
 9. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1 kör h.
10. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h.
    leggyorsabb kör: 1:11.097 perc, Hamilton (72. kör)

9. Alfa Romeo 3

A hazai közönség előtt szereplő Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Holland Nagydíjat, ezzel átvette a vezetést az összetettben.