Tudjuk már, kik lépnek fel a 2022-es Szigeten
Hegedűs Norbert
2021. 11. 23., k – 10:47
A kínálatban visszatérő világsztárok, befutott előadók és friss, izgalmas, feltörekvő tehetségek egyaránt megtalálhatóak. Visszatér a Bastille zenekar és a belga-francia rapper Stromae, de érkezik az utóbbi évek egyik legnépszerűbb brit szerző-előadója, Lewis Capaldi is. Sokak örömére igent mondott a meghívásra a a multi-instrumentalista FKJ, az idén megjelent új lemezével turnéra induló brit producer-duó, a Jungle, a Tik-Tok-on befutott Princess Nokia, illetve Bono fiának zenekara, az első lemezével hatalmas sikert arató Inhaler.
További fellépők: Jon Hopkins, Sigrid, Slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Yung Lean, Alan Walker, Honey Dijon, Lola Marsh, Floating Points, Iceage. A teljes listát a Sziget honlapján böngészhetik.
A fesztivál augusztus 10-én nyitja meg a kapuit a közönség előtt, és augusztus 15-ig tart.
Két év kihagyás után jövő nyáron ismét megrendezik Budapesten a régió legnagyobb könnyűzenei seregszemléjét. A Sziget Fesztivál szervezői ma délelőtt több mint 40 fellépő nevét közölték. A három legnagyobb sztár Dua Lipa, az Arctic Monkeys és a Kings Of Leon.

