GALÉRIA: Bajnoki ezüstéremmel zárt a HC DAC

Mészáros Richárd
2022. 05. 18., sze – 20:00

2022. május 18., szerda – 20:10

A finálé dunaszerdahelyi mérkőzését a vendégek kezdték jobban, a 7. percben 1:4-nél időt is kért Debre Viktor. A HC DAC ezek után sem tudta elkapni a mérkőzés ritmusát és ugyan sikerült egy gólra felzárkózniuk, de a nagymihályi Iuventa ekkor egy magasabb fokozatba kapcsolt és a félidő hátralévő részében folyamatosan növelte előnyét. A szünetben 9:15 volt az állás.

A második játékrész első gólját ugyan a hazaiak lőtték, de a játék képe nem változott. A vendégek védelme szinte tökéletesen zárt, Élő Beatrixék nem találták ennek az ellenszerét, a saját kapujuk előtt vétett kis hibákat pedig kíméletlenül kihasználta a bajnoki címvédő. A végén már csak a különbség volt kérdéses, a szerdahelyiek végül 19:31-es vereséget szenvedtek.

A két győzelemig tartó döntő végén az Iuventa Michalovce örülhetett, akik zsinórban 14. szlovák bajnoki címüket szerezték.

Bajnoki ezüstéremmel zárt a HC DAC
2022. 05. 18., sze – 20:10
Gallery images

Leírás

Somogyi Tibor felvételei

A szlovák női kézilabda bajnoki rájátszás döntőjének második mérkőzését is elvesztette a HC DAC, így ezüstéremmel zárta a sorozatot.