Search by category:
Egyéb kategória

Kézzel készített húsvéti dekorációk

Kézzel készített húsvéti dekorációk

szaszifanni

2023. 04. 07., p – 09:45

Végre itt a húsvét, a legtavaszibb ünnepünk! Feltámadás, megújulás, frissesség. Ilyenkor összegyűlik a család, érdemes tehát húsvéti dekorációval kicsinosítani az otthonunkat, hogy igazán tavaszi hangulatba kerülhessünk! Már az alkotás folyamata is segít majd átszellemülni, sőt a díszek készítése jó közös program is lehet az egész családnak. Összegyűjtöttünk hát néhány kreatív dekorációs ötletet!

Barka minden mennyiségben

Ha húsvét, akkor barka. Karácsonykor fenyőfa, fenyőág, húsvétkor pedig barka kerül az otthonokba. Nem véletlenül. Több elmélet is létezik rá. Az egyik szerint a barka tulajdonképpen azokat a pálmaágakat szimbolizálja, melyeket a szamárháton érkező Megváltó Jézust ünneplő tömeg lengetett, amikor bevonult Jeruzsálembe. Egy másik teória szerint a barka a bárányt jelenti, amely Jézus húsvéti jelképe. Tény, hogy a barka olyan pihe-puha, mint a bárányok szőre. Egy harmadik felvetés szerint viszont, mivel kora tavaszi növény, az újjászületés szimbólumaként került be az otthonokba.

A leggyakrabban vázába kerül és hímes tojások lógnak róla, de ezen kívül akár koszorú, fészek, asztaldísz is készülhet belőle. Ha koszorút, esetleg fészket kreálnánk, előbb nedvesítsük be az ágakat, így ugyanis hajlékonyabbá válnak.

Vidám füzérek

A füzérek egyszerű, mégis nagyszerű dekorációs elemek. Elkészítésükbe nyugodtan bevonhatók a gyerekek is. A kész füzérek aztán kerülhetnek a falra, ajtóra, de akár a barkára is. Sőt, lóghatnak a csillárról, a könyvespolcról. Abból készüljön, amit otthon találunk: színes papír, krepp-papír, fonalak, karton, régi anyagok, hímes tojások, szárított növények, tollak, gyöngyök, pomponok… Szinte bármit összekombinálhatunk. Itt aztán igazán elengedhetjük majd a fantáziánkat. A színes füzéreknek köszönhetően biztosan vidám lesz az ünnep!

Horgolt cukiságok

Akik tudnak horgolni, húsvétkor is kamatoztathatják tehetségüket. De akik még csak most ismerkednek a horgolás rejtelmeivel, akár azok is el tudnak készíteni néhány egyszerűbb díszt. Lógók a barkára, figurák a füzérre, horgolt tojástartó… A profibbak akár a tojást is körbehorgolhatják, vagy készíthetnek csak pamutból hímes tojást (ez biztosan nem fog eltörni), de akár nyuszik, barikák, kiscsibék is születhetnek a horgolótűk mozgásából. Érdemes rákeresni néhány húsvéti horgolási mintára. Egyedi, mutatós díszek készíthetők ezzel a technikával. Ha horgolni nem tudunk, attól még pamutot beszerezhetünk, és készíthetünk például pomponnyuszit. A fotó megmutatja a lépéseket.

Csodák papírból

A színes papír hihetetlenül sok módon felhasználható. Például origamizásra! A japán hajtogató technikával különböző figurákat hozhatunk létre papírból. Van jó néhány húsvéti origamizós ötlet is. Ezek közül most a nyuszi elkészítését mutatjuk be lépésenként.

Ünnepi étkezés

Húsvétkor az egyik legfontosabb szerep az étkezésnek jut. Öltöztessük hát húsvéti díszbe az asztalunkat! Készíthetünk ültetőkártyákat, tegyünk ki színes szalvétákat, virágokat, asztaldíszeket. Az ajándékba szánt tojásokat akár a vendégeink tányérjára is helyezhetjük. Arra azonban ügyeljünk, hogy ne pakoljuk túlságosan tele az asztalt, mert aztán nem fog rajta elférni a sok finomság. És ha már a finomságoknál tartunk: adjunk ezeknek is különleges külsőt. Az ízek adottak, miért ne vághatnánk a sonkából nyuszi formát? Szórhatunk mini cukortojásokat a süteményünk tetejére, a muffinokból pedig cuki nyuszikat varázsolhatunk. A siker garantált lesz.

Read More

Post Comment