A Duna Menti Tavasz eredményei
2023. 06. 12., h – 11:05
Már 47. alkalommal rendezték meg Dunaszerdahelyen a Duna Menti Tavaszt, a hazai magyar gyermek báb- és színjátszó csoportok országos seregszemléjét, amelyen szinte a teljes magyarlakta régió képviseltette magát, Pozsonytól Ipolyságon át egészen Királyhelmecig.
BÁBOSOK
Bronzsávos minősítés:
a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek gyermekcsoportjának a Mese című előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Anda Zsuzsanna
a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium bábcsoportjának (kicsik) A só című előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea
Ezüstsávos minősítés:
a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika bábcsoportjának A Félőlény című előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium bábcsoportjának (nagyok) A zene az kell című előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea
a komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont Óperencia bábcsoportjának A róka útra kel című előadásáért, rendezte: Gombás Anikó és Gazdag Nagy Anikó
a pozsonyi Duna Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-piciri bábcsoportjának az Isteni történetek című előadásáért, rendezte: Czuczor Nóra és Farkas Márta
Aranysávos minősítés:
a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők bábcsoportjának A boldog herceg című előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor
a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok bábcsoportjának A kiskondás című előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta, zenei aláfestés Bernáth Andrea
a Gömörfalvai Magyar Tannyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó bábcsoportjának a Kutyasors című előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
Gyémántsávos minősítés:
a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda bábcsoportjának A pelikánmadár című előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
a Kisgéresi Alapiskola és Református Gyülekezet Mustármag bábcsoportjának a Pásztorajtó című előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella és Furik Mária
A gyerekzsűri díja:
a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium bábcsoportjának (nagyok) A zene az kell című előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea
Bábpedagógiai díj:
Gazdag Nagy Anikónak, a komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont Óperencia bábcsoportja rendezőjének, A róka útra kel című előadásért
SZERKESZTETT JÁTÉKOK
Oklevél a részvételért:
a nagymegyeri Janiga József Magyar Tannyelvű Alapiskola Emóció gyermekcsoportjának Az osztály című előadásáért, rendezte: Pataky Ádám
Bronzsávos minősítés:
az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Egyszervolt gyermekcsoportjának az Egy csodás napunk Budapesten című előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
a Bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske gyermekcsoportjának a Hatrongyosi kakasok című előadásáért, rendezte: Szakszon Anna
Ezüstsávos minősítés:
a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba gyermekcsoportjának a Szeret – nem szeret című előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu gyermekcsoportjának a Pünkösd című előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia, Leczo Kornélia és Kóbori Henrietta
Aranysávos minősítés:
a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák gyermekcsoportjának a Petőfi – ahogy mi látjuk című előadásáért, rendezte: Hencz Annamária
A gyerekzsűri díja:
a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba gyermekcsoportjának a Szeret – nem szeret című előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
SZÍNJÁTSZÓK
Bronzsávos minősítés:
a Bodrogszerdahelyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Teknőcök színjátszó csoportjának A rátóti csikótojás című előadásáért, rendezte: Furik Krisztina
az Alistáli Művészeti Alapiskola Csipp-csiripp színjátszó csoportjának a Kőszív című előadásáért, rendezte: Pataky Ádám
Ezüstsávos minősítés:
a Csemadok dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz gyermekszínpadának a Parisz ítélete című előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
Aranysávos minősítés:
a füleki II. Koháry István Magyar Tannyelvű Alapiskola KOHÁRY-SOKK színjátszó csoportjának a Hogyan lőn békülése jó néhai Mátyás királynak Koháry István uram ő kegyelmével? című előadásáért, rendezte: Ferenc Izolda
a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők színjátszó csoportjának az Egyszer volt, most ez van című előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska
az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska gyermekcsoportjának a Drégely című előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva és Škultéty Bolgár Brigitta
Gyémántsávos minősítés:
a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők színjátszó csoportjának A Hangyák című előadásáért, rendezte: Laboda Róbert
A gyerekzsűri díja:
a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők színjátszó csoportjának A Hangyák című előadásáért, rendezte: Laboda Róbert
Különdíj a történelmi emlékezet színházi megjelenítéséért az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska gyermekcsoportjának a Drégely című előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva és Škultéty Bolgár Brigitta, a díjat adományozza Csémy Éva
Különdíj a legjobb lányszerepért Furik Annának, a Bodrogszerdahelyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Teknőcök színjátszó csoportja tagjának A rátóti csikótojás című előadásban nyújtott alakításáért
Különdíj a legjobb fiúszerepért Schulcz Viktornak, az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska gyermekcsoportja és az Egyszervolt eyermekcsoportja tagjának az előadásokban nyújtott alakításokért