GALÉRIA: Legyőzte a DAC a zsolnaiakat, biztossá vált a nemzetközi szereplés

Mészáros Richárd
2021. 05. 01., szo – 16:36

2021. május 1., szombat – 16:39
Legyőzte a DAC a zsolnaiakat, biztossá vált a nemzetközi szereplés

Az első nagy helyzetet a 9. percben láthatta az a 42 néző, aki alávetve magát a PCR- és az antigéntesztnek kilátogatott a MOL Arénába: Andrija Balic nagyszerű szóló végén lőtt kapura, de pontatlan volt. A helyzet után rendkívül aktívvá váltak a hazaiak. A 12. percben a szerencsétlenkedő zsolnai középhátvédek (miután egyikük a másik kezére fejelte a labdát), kihagyhatatlan helyzetbe hozták Taiwót, aki kezezésgyanús mozdulattal tette maga elé a labdát, majd gólt lőtt. Ezután jött a VAR vizsgálata, amely Taiwo kezezése miatt nem adta meg a gólt, viszont a zsolnai kezezés miatt 11-est ítélt a DAC javára. A labda mögé Eric Davis állt, aki nem hibázott – 1:0.

A 18. percben az aktívan játszó Taiwo vezethette a kapusra a labdát, de végül csak szögletet tudott kiharcolni. A DAC az első húsz percben összességében az elmúlt hetek legenergikusabb futballját mutatta be, és nem engedte egyetlen helyzethez a vendégeket. A 21. percben Davis lőhetett szabadrúgást 17 méterről, de Petráš kapus bravúrral védett.

A 30. percben először jártak a zsolnaiak a DAC tizenhatosában és rögtön kiegyenlítettek: Paur elé került a labda a tizenhatos vonalán, aki remekül helyezte a lövést – 1:1, ez valóságos hideg zuhany volt a sárga-kékek számára.

A kapott gól nem törte meg a dunaszerdahelyiek lendületét, a 35. percben egy újabb védelmi bizonytalanság után Taiwo került ziccerbe, de a helyzet kihasználatlan maradt. A következő nagy hazai lehetőséget a 45. percben láthatták a nézők, de Divkovic éles szögből leadott lövésénél Petráš résen volt. A 12:2-es helyzetarány ellenére azonban a csapatok döntetlennel vonultak szünetre.

2021. 05. 01., szo – 16:38

Gallery images

Leírás

Somogyi Tibor felvételei

A 2. félidő is hazai mezőnyfölénnyel kezdődött, de az első komolyabb helyzet a vendégek előtt adódott: az 52. percben Davis labdavesztése után egy beadásról centikkel maradt Kaprálik. Az 56. percben hazai részről Andzouana jelentkezett remek lövéssel, a 63. percben pedig egy Balic-Taiwo-Divkovic összjáték végén veszélyeztetett a DAC. Folytatódott a hazai mezőnyfölény, aminek a 68. percben meglett a gyümölcse: Taiwo kapott labdát háttal a kapunak, szépen lefordult védőjéről és a hálóba bombázott – 2:1.

A továbbiakban is kézben tartotta a mérkőzést a DAC, Taiwo háromszor is veszélyeztetni tudott. A hajrára fordulva megpróbálta átvenni a meccs irányítását a vendégcsapat, de ez nem igazán sikerült nekik. A 85. percben Moumou lábában maradt a harmadik hazai gól, és Njie is bemutatott egy veszélyes lövést.

A dunaszerdahelyi csapat alighanem a legjobb tavaszi teljesítményét nyújtotta és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel az is biztossá vált, hogy a DAC indulhat az Európa-konferencialiga első kiírásának selejtezőjében.

Góllövők: Davis (16., 11-esből), Taiwo (68.), ill. Paur (30.)

Játékvezető: Smolák. Sárga lap: Jedlička, ill. Slebodník, Anang, Paur, Minárik

DAC: Jedlička–Blackman, Kružliak, Beszkorovajnij, Davis–Schäfer, Balic, Nebyla (63. Moumou)–Divkovic, Taiwo (81. Nicolaescu), Andzouana (76. Njie)

Žilina: Petráš–Anang (70. Bicsakcsjan), Kopas, Minárik, Javorček–Fazlagic, Gono (55. Myslovič), Bernát–Slebodník (55. Ďuriš)–Paur (65. Kurminowski), Kaprálik (55. Rusnák)

Cím
DAC–Žilina 2:1 (1:1)

A DAC magabiztos játékkal 2:1-re legyőzte a zsolnaiakat a MOL Arénában a labdarúgó Fortuna Liga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában, így biztosította helyét az Európa-konferencialiga selejtezőjében.