Vučić szerb elnök egy televíziós műsorban beszélt erről, miután Szerbia és Koszovó brüsszeli tárgyalása nem hozott eredményeket.
„Nincs hová mennünk, sarokba szorítottak minket” – jelentette ki Vučić. „Megmentjük népünket az üldöztetéstől és a pogromoktól, ha a NATO nem akarja ezt megtenni” – mondta a szerb vezető, aki szerint Belgrád a következő tíz napban „intenzíven keresni fogja” a kompromisszumot.
Az ellenszenv a két ország között még júliusban vált erősebbé, mikor a prisztinai kormány kijelentette, hogy Koszovóban nem lesznek érvényesek a szerb iratok, illetve az autók rendszámai. A szerbeknél már 10 éve ilyen intézkedések vannak érvényben a koszovói polgárokkal szemben.
(denníkn, tasr, ap)

