Eső utáni futás Bacskában

Orosky Tamás

2023. 08. 15., k – 17:29

Kiadós eső ijesztett rá a szervezőkre a délelőtti órákban, délután 3 órára, a II. bacskai Fuss Magadért elnevezésű verseny kezdetére viszont már helyreállt a rend és kellemes időben rajtolhattak el a futók helyi alapiskola udvaráról.

A sok esőnek köszönhetően át kellett alakítani az útvonalat, mivel a 4 km-es távból eredetileg 2 km terepfutás lett volna. Így azonban a biztonság érdekében a községen belül aszfaltos úton futottak. A délelőtti rossz időjárás ellenére 50-en elindultak a versenyen az előzetesen regisztrált 60-ból, ami az első kiíráshoz képest (29) jelentős előrelépés. Külön öröm számunkra, hogy ebből 28-an bacskaiak voltak, s a számos alsó- és felső-bodrogközi, valamint Ung-vidéki versenyző társaságában sikeresen helytálltak. Bizonyítja ezt a férfiak 25 év alatti kategóriája, ahol csak bacskaiak vehették át az érmeket. Kun Patrik a férfiak kategóriájában (25 év felett) a második, míg a nőknél Leczo Kornélia (25 év felett) illetve Loksa Melinda (25 év alatt) harmadikként zárt. Kun Patrik egyébként az első alkalommal kiírt Bacskai Vándorkupa boldog tulajdonosa is lett – számolt be lapunknak az eseményről a Bacskai Sportszervezet vezetőségének nevében Kosztyu Gábor elnök.

A sportszervezet jövőbeni céljaival kapcsolatban Kosztyu elmondta, a fiatal, ambíciózus szervezői csapatuk azon lesz, hogy egy év múlva újra találkozzanak, és még többen kapcsolódjanak be a versenybe.

Érdekes

Férfiak, 25 év felett: 1. Horbulák Péter (Szentmária) 19:34, 2. Kun Patrik (Bacska) 19:38, 3. Gáspár Erik (Királyhelmec) 20:08.
25 év alatt: 1. Cseh Kristóf (Bacska) 19:56, 2. Kači Sebasztián (Bacska) 20:11, 3. Jabrik Nikolasz (Bacska) 20:40.

Nők, 25 év felett: 1. Géczi Aranka (Királyhelmec) 22:42, 2. Miklós Klára (Királyhelmec) 23:18, 3. Leczo Kornélia (Bacska) 32:23.
25 év alatt: 1. Szalontai Laura (Kiskövesd) 22:24, 2. Molnár Petra Lili (Pusztaszabolcs/Magyarország) 22:45, 3. Loksa Melinda (Bacska) 22:58.