Még az EP-választás előtt beszédet mondhat Robert Fico
2024. 06. 04., k – 09:06
A Markíza szerint a merénylet után lábadozó miniszterelnök még a hétvégén esedékes EP-választások előtt szólni fog a választókhoz.
A kormányfőt hétfőn délelőtt 10 óra tájékán a pozsonyi Szent Mihály Kórházba szállították, ahol több órán át kezelték. Robert Ficót egyébként továbbra is otthonában ápolják.
Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes tegnap elmondta, hogy Fico rehabilitációs terápiákon esik át, a pontos részleteket azonban nem árulta el.
Annyit lehet tudni, hogy a kormányfő emésztőrendszere és végtagjai is megsérültek. A védelmi tárcavezető hozzátette, reméli, hogy Fico hamarosan mellette állhat egy sajtótájékoztatón.
A Markíza úgy értesült, hogy a miniszterelnök még ezen a héten, a szombaton esedékes EP-választás előtt nyilatkozatot tehet. Erre legkésőbb szerdán kerülhet sor, mivel csütörtökön életbe lép a kampánycsend.
(markíza)