Search by category:
Egyéb kategória

Szövetség: bajban az önkormányzatok

Szövetség: bajban az önkormányzatok
Czímer Gábor
2022. 02. 01., k – 18:33

2022. február 1., kedd – 19:10
Friss ikon
Off

Törzs

Forró Krisztián, a párt elnöke a Szövetség keddi sajtótájékoztatóján arról beszélt, a kabinet által elfogadott intézkedések között szerepel például, hogy a szociális otthonban élők után a településeknek havi 200 eurót kell fizetnie, a kisebb falvak ezt azonban nem tudják kigazdálkodni. Arra is rámutatott, az önkormányzati alkalmazottak esetében a bérek valorizációja is kötelező, de erre a pénzügyminiszter nem biztosított forrást.

Ezt csak tetézi, hogy az energiaárak rendkívüli emelkedése tovább nehezíti az önkormányzatok helyzetét. A Szövetség ezért azt javasolja, hogy a kormány csökkentse az energiaárak áfáját. Ezen túl pedig az építési törvény tervezetének visszavonását is el szeretnék érni, amely szerintük aránytalanul korlátozza az önkormányzatok kompetenciáit arra vonatkozóan, milyen beruházások valósulhatnak meg a területükön.

Bevezető
Pozsony |

A Szövetség szerint a kormány ellehetetleníti az önkormányzatokat.

Település / hely
Pozsony

Rovatoldalon kiemelt
Nem kiemelt

Komment kikapcsolva
Bekapcsolva

Bevezető mint galéria
Ki

Szerző
Czímer Gábor

Read More

Post Comment