2 év után Ausztrália is megnyitotta határait
Balaskó Réka
2022. 02. 21., h – 09:00
Ausztrália hétfőn közel két év után újra megnyitotta határait a beoltott külföldi utazók előtt. Ettől a naptól érkezhetnek az országba azok a turisták, akik már kétszer felvették az oltást, továbbá azoknak is szabad a belépés, akik érvényes vízummal rendelkeznek – jelentette a DPA hírügynökség.
„A várakozásnak vége” – mondta Scott Morrison ausztrál miniszterelnök vasárnap a melbourne-i nemzetközi repülőtéren. „Több mint 1,2 millió vízummal rendelkező ember van a világon, akik jöhetnek. A következő 24 órában mintegy 56 járat fog leszállni Ausztráliában, és ez a szám csak növekedni fog” – tette hozzá.
Ausztrália a világjárvány kitörését követően „zero covid” stratégiát követve 2020 márciusában lezárta határait a külföldi látogatók előtt.
De nem mindenki előtt!

